HAKKIMIZDA

         Derneğimiz DEMARD, 1972 yılında kurulmuş, Türkiye’de 8 bölgeye ayrılarak işletilen demiryolu ağının her bir bölgesinde şubesi olan ve bu şubelerin her birinin kendi içerisinde bulunan depolarınde temsilcilikleriyle makinist camiasına hizmet veren 46 yıllık onurlu bir geçmişi olan, deneyimli bir sivil toplum örgütüdür.

 

         DEMARD; makinistlerin haklarını arama, alınan bu hakları koruma, geliştirme ve yeni hakların kazanılması için mücadele vermektedir. Birlik, beraberlik ve dayanışma içinde ekonomik, sosyal ve kültürel çalışmaları da beraberinde yürütmektedir.

 

          Genel merkez yönetim kurulu olarak makinist camiası adına belirlediğimiz hedefler doğrultusunda başta anayasa, yasalar ve demiryolu mevzuatlarının bize vermiş olduğu imkanlar dahilinde, bunun yanında makinist arkadaşlarımızın üretimden gelen gücünün desteği ile sorunlarımızın bir çoğunu gündeme getirdik, makamlarla görüştüğümüzde ve yazışmalarımızda sadece sorunlarımızı değil bunun yanında çözüm önerilerini de götürerek kurum yöneticilerini de sorunlarımızın çözümü konusunda katkıda bulunduk. Böylece birçok sorunumuzu çözüme kavuşturduk. Bundan sonra da kavuşturmaya devam edeceğiz.

 

          Makamlarla yazışmalarımızda ve şifahi görüşmelerimizde çözüme kavuşturamadığımız konuları bireysel olarak ve dernek olarak avukatlarımız kanalıyla yargıya taşıdık.

 

         Şube yönetimlerimizin bölgelerinde girişimlerde bulunup çözüme kavuşturamadıkları, genel merkeze ilettikleri bölgesel ve genel sorunları genel merkez yönetimi olarak ilgili makamlara taşıyarak çözümlerine yardımcı olduk.

 

          Bundan sonraki süreçte de makinist arkadaşlarımızın sorunlarını çözme ve isteklerini yerine getirme azim ve gayreti içerisinde olacağız.

                                                                                                                                          DEMARD Genel Merkez Yönetim Kurulu

Adres

Anıttepe mah. Gazi Mustafa kemal bulvarı 123-1/11 MALTEPE / ANKARA.

Telefon

(+90-312) 229 87 73

Email

info@demardgenelmerkez.com
demardgenelmerkez@hotmail.com